Tercie a kvarta v divadle

V úterý 16. 4. se žáci z tříd tercie a kvarta zúčastnili divadelního představení s názvem Nevěsty. Divadlo ALDENTE, které za představením stojí a které do svých her aktivně zapojuje mladé herce s Downovým syndromem, pro ně čerpalo náměty v Erbenově Kytici.

Herci naše studenty přivítali docela netradičně, a to před divadlem, kde vystoupení započalo. Koho pak uvnitř vtáhlo, toho až do konce nepustilo, což může být přičteno vynikajícím výkonům herců i mužské kapele, která hru doprovázela. Ačkoli je Kytice obsahově zaměřena převážně na těžší a vážnější témata, odcházeli jsme z divadla nakonec s hřejivým pocitem a s uznáním všem, kteří se na představení podílejí. Těší nás, že jsme mohli Divadlo ALDENTE podpořit.